Plavanje - državno prvenstvo za mlajše dečke in deklice

NOVICA 17.07.2017

V soboto, 15. 7. in v nedeljo, 16. 7. 2017, so v Mariboru na prvenstvu Slovenije tekmovali mlajši dečki (rojeni 2005 in mlajši) in mlajše deklice (rojene 2006 in mlajše).
Na dvodnevnem posamičnem in ekipnem državnem prvenstvu se je zbralo 358 plavalcev iz 28 slovenskih klubov. Plavalni klub Velenje je predstavljala ekipa 15 mlajših dečkov in 8 mlajših deklic.
Najmlajši velenjski plavalci so na državnem prvenstvu tekmovali zelo dobro. Posebno so se izkazali mlajši dečki, ki so se vse do zadnje discipline borili s plavalci Olimpije za ekipno prvo mesto. Na koncu so bili velenjski mlajši dečki boljši za 14 točk (11.516 proti 11.502). Skupno so osvojili osem medalj. Najuspešnejši je bil Jure Frankovič, ki je osvojil šest srebrnih medalj na 50 m, 100 m in 200 m hrbtno, 100 m in 400 m prosto ter 200 m mešano. Srebrno medaljo je osvojila štafeta mlajših dečkov 4 x 50 m prosto in bronasto medaljo štafeta mlajših dečkov 4 x 50 m mešano. V obeh štafetah so nastopili Jure Frankovič, Urban Krepel, Luka Ačimović in Dane Šibanc. Med najboljšo osmerico so se v različnih disciplinah uvrstili še Špela Pohorec, Urban Krepel, Luka Ačimović, Nik Ramšak Rotenhajzer, Aldin Cakor in Dane Šibanc ter moško-ženska štafeta 4 x 50 m prosto in drugi štafeti mlajših dečkov 4 x 50 m prosto ter 4 x 50 m mešano.
Dosežena sta bila tudi dva nova klubska rekorda. Špela Pohorec je na 50 m hrbtno rezultatom 38,55 odplavala klubski rekord za mlajše deklice. Dosedanji rekord Tine Pandža je izboljšala za 60 stotink sekunde. Jure Frankovič pa je na 200 m hrbtno z rezultatom 2:39,02 za 19 stotink izboljšal dosedanji najboljši rezultat Borisa Nikića. V mlajšem letniku (rojeni 2006 in mlajši, oziroma rojene 2007 in mlajše), kjer so prejeli diplome, je Jure Frankovič je v vseh šestih nastopih osvojil prvo mesto. Špela Pohorec je osvojila eno drugo (50 m hrbtno) in eno tretje mesto (100 m hrbtno), Dane Šibanc (50 m delfin) in Val Goličnik (50 m prsno) pa eno tretje mesto.
V ekipnem vrstnem redu (med 28 klubi) je Plavalni klub Velenje osvojil dobro 7. mesto in dosegel 20.862 točk (5.552 točk več kot meseca februarja na prvenstvu v 25 m bazenu).

Čestitamo!

Vir: Plavalni klub Velenje

Vir: Plavalni klub Velenje Vir: Plavalni klub Velenje

Športnik leta 2023 v MO Velenje

Ponovno bomo pod žaromete postavili vrhunske dosežke domačih športnikov in športnih delavcev ter jim podelili častne nazive. Vabljeni! Vstop je prost!