Plavanje - zelo uspešen nastop najmlajših plavalcev

NOVICA 13.02.2018

V soboto, 10. 2. in v nedeljo, 11. 2. 2018, so v Celju na prvenstvu Slovenije tekmovali mlajši dečki (rojeni 2006 in mlajši) in mlajše deklice (rojene 2007 in mlajše). Na dvodnevnem posamičnem in ekipnem državnem prvenstvu se je zbralo 362 plavalcev iz 27 slovenskih klubov. Plavalni klub Velenje je predstavljala ekipa 14 mlajših dečkov in 8 mlajših deklic. Najmlajši velenjski plavalci so tekmovali zelo dobro. Skupno so osvojili 5 zlatih, 4 srebrne in 2 bronasti medalji. Plavalni klub Velenje je bil po osvojenih medaljah drugi najboljši klub prvenstva. Najuspešnejši med plavalci je bil Jure Frankovič, ki je osvojil tri zlate (100 m in 200 m hrbtno ter 200 m prosto) in tri srerbrne medalje (100 m prosto in 400 m prosto ter 50 m hrbtno) ter odplaval tri nove klubske rekorde za mlajše dečke (50 m, 100 m in 200 m hrbtno). Klubski rekord za mlajše deklice je odplavala še Špela Pohorec na 50 m hrbtno.

Bronasto medaljo je osvojil še Val Goličnik na 50 m prsno. Odlične so bile tudi velenjske štafete. Štafeti mlajših dečkov 4 x 50 m prosto in 4 x 50 m mešano sta osvojili zlati medalji, mešana moško-ženska štafeta 4 x 50 m prosto si je priplavala srebrno in moško-ženska štafeta 4 x 50 m mešano je prejela bronasto medaljo. V štafetah so nastopili Jure Frankovič, Dane Šibanc, Anže Guštin, Val Goličnik, Miha Princl, Špela Pohorec in Živa Perc. Med najboljšo osmerico so se v različnih disciplinah uvrstili še Dane Šibanc, Anže Guštin, Špela Pohorec in Živa Perc.

V ekipnem vrstnem redu je Plavalni klub Velenje osvojil zelo dobro 5. mesto in dosegel 17.121 točk. Zmagali so plavalci Ljubljane (26.650 točk) pred Fužinarjem (21.189), Ribnico (17.952 točk) in Olimpijo (17.157 točk). Za ekipni vrstni red so upoštevali le rezultate nad 150 FINA točk in največ po tri plavalce na disciplino iz vsakega kluba.

Vsem plavalcem za izkazan trud in osebne rekorde ter trenerjem Juretu Primožiču, Vladu Stjepiću in Denisu Doblšku iskreno čestitamo za nove dosežene in vzpodbudne rezultate.