NK Rudar Velenje U13 s petimi zmagami iz avstrijskega Kitzbühla

NOVICA 11.06.2019

Mednarodni nogometni turnir Cordia Cup U11, U13 in U15, ki je trajal od 7. 6. do 10. 6. 2019, je končan. V izredno močni mednarodni zasedbi kategorij U11, U13 in U15 (M in Ž) se je za naslove potegovalo 166 ekip iz 18 držav.

Odlične predstave je na turnirju pokazala tudi selekcija U13 velenjskega Rudarja. V skupinskem delu v okrožju Kitzbühla (St. Johann) so s tremi zmagami in dvemi porazi zasedli 3. mesto, s pičlo točko zaostanka za drugo uvrščeno ekipo Grasshopper Club Zürich, ki je skupaj z nemško ekipo Mainz 05 napredovala med 16 najboljših.

Varovanci Dragana Kovačevića so tudi v nadaljevanju tekmovanja, v razvrstitvi od 17. do 24. pokazali odlične nastope. Na stadionu Wilder Kaiser Going so s porazom in dvema zmagama med 48. ekipami osvojili končno 21. mesto.

V velikem finalu sta se pomerili KIA Football Academy in Hamburger SV.

Naslov v kategoriji U11 je pripadel španski ekipi FC Barcelona. V finalu so premagali Red Bull Fußball Akademie z rezultatom 4:0. Odlično sta se izkazali obe slovenski ekipi, NK Radomlje in NK Kety emmi Bistrica, saj sta si na koncu med 48. ekipami delila 16. mesto.

Naslov pri U15 je pripadel Grasshopper Club Zürich, ki je v finalu z 1:0 premagal FC Augsburg. NK Koper je zasedel 35. mesto. Pri dekletah U15 je naslov osvojila ekipa TSG Hoffenheim, ki so z 2:0 bile boljše od FFC Frankfurt. Zadnje 20. mesto je pripadlo ŽNK Radomlje.

Rezultati skupinskega dela:
Skupina G – U13: NK Rudar Velenje - FSV Waiblingen 1:0, NK Rudar Velenje – SK Lauf 1:0, NK Rudar Velenje – LASK Linz 0:1, NK Rudar Velenje - FSV Mainz 05 2:0, NK Rudar Velenje - Grasshopper Club Zürich 0:2

Lestvica G – U13: 1. FSV Mainz 05 (12), 2. Grasshopper Club Zürich (10), 3. NK Rudar Velenje (9), 4. LASK Linz (7), 5. FSV Waiblingen (4), 6. LSK Lauf (1).

Razvrstitev od 17. do 24.: NK Rudar Velenje - SSV Reutlingen 0:2
Razvrstitev od 21. do 24.: NK Rudar Velenje - Kirchheimer SC 1:0
Razvrstitev od 21. do 22.: NK Rudar Velenje - SpVgg Unterhaching 7:6 (6:5)

Finale je potekal med ekipama KIA Football Academy (Iran) in Hamburger SV (Nemčija) s končnim izidom 5:2 za KIA Football Academy.

Vir: Nogometni klub Rudar Velenje