Plavanje - Prvenstvo Slovenije za najmlajše - tri medalje Najyi Hani Jukić

NOVICA 15.07.2019

V soboto, 13. 7. in v nedeljo, 14. 7. 2019, so v Kranju na prvenstvu Slovenije tekmovali mlajši dečki (rojeni 2007 in mlajši) in mlajše deklice (rojene 2008 in mlajše). Na posamičnem in ekipnem državnem prvenstvu se je zbralo 275 plavalcev iz 26 slovenskih klubov. Pravico nastopa so imeli le tisti plavalci, ki so izpolnili vnaprej določene rezultatske norme. Plavalni klub Velenje je predstavljala ekipa šestih mlajših dečkov in treh mlajših deklic. Žal sta zaradi poškodb in bolezni manjkale dve mlajši deklici.

Najuspešnejša sta bila Najya Hana Jukić in Miha Princl. Najya Hana je osvojila srebrni medalji na 50 m hrbtno in 50 m prosto ter bronasto medaljo na 200 m hrbtno. Na 100 m hrbtno je osvojila peto in na 100 prosto sedmo mesto. Miha je na 50 m in 100 m hrbtno osvojil četrto mesto, na 200 m hrbtno peto in na 100 m prosto deveto mesto. Med najboljšo deseterico sta se uvrstila še Adin Jusić (sedmo mesto na 200 m hrbtno in osmo mesto na 100 m hrbtno) in Matic Založnik (deseto mesto na 50 m hrbtno).

V mlajšem letniku (rojeni 2008 in mlajši), ki so prejeli diplome je Miha Princl osvojil tri prva (50 m prosto in 100 m prosto ter 50 m hrbtno) in dve tretji mesti (100 m hrbtno in 200 m hrbtno).

V ekipnem vrstnem redu je Plavalni klub Velenje osvojil 11. mesto z doseženimi 10.801 točkami. Obe štafeti mlajših dečkov sta bili žal diskvalificirani, štafeti mlajših deklic pa sploh nista nastopili. Zmagali so plavalci Ljubljane (24.934 točk) pred Ilirijo (21.824 točk) in Triglavom (19.595). Za ekipno tekmovanje so upoštevali le rezultate nad 150 FINA točk in največ po tri plavalce na disciplino iz vsakega kluba.

Vir: Plavalni klub Velenje