Program do-usposabljanja za naziv ''Strokovni delavec 1 - športna rekreacija"

NOVICA 05.05.2020

Dragi ljubitelji športa,

nova zakonodaja na področju športa je področje usposabljanja dobro prevetrila. Ena večjih sprememb je, da se je usposabljanje iz tri stopenjskega sistema, spremenilo v dvo stopenjskega. Zaradi tega so tisti, ki so si po starem zakonu pridobili 2. stopnjo usposobljenosti, sedaj izenačeni z novo 1. stopnjo, tisti s staro 3. stopnjo pa z novo 2.

Vsi usposobljeni, ki so si po starem zakonu pridobili 1. stopnjo usposobljenosti in je kasneje niso nadgradili na višjo stopnjo, lahko to dejavnost opravljajo še do 23.6.2020. Po tem datumu morajo z opravljanjem dejavnosti prenehati ali pa se do-usposobiti na novo 1. stopnjo.

Iz tega razloga bodo na Olimpijskem komiteju Slovenije – Združenju športnih zvez organizirali do-usposabljanje za pridobitev naziva Strokovni delavec 1 – športna rekreacija. Do-usposabljanje pomeni skrajšano obliko tečaja, saj se osebam določene vsebine, ki so primerljive z vsebinami programa usposabljanja Strokovni delavec 1 – športna rekreacija priznajo. Do-usposabljanje je namenjeno osebam, ki imajo pridobljen naziv, ki so si ga pridobili pri organizacijah:

Fitnes zveza Slovenije,
Športna unija Slovenije,
Gimnastična zveza Slovenije,
Zveza fitnes profesionalcev Slovenije- AFP in
Olimpijski komite Slovenije – Združenje športnih zvez.
V poštev za do-usposabljanje pridejo naslednji nazivi:

Vaditelj fitnesa,
Vaditelj fitnesa individualne in skupinske vadbe,
Vaditelj pilatesa,
Vaditelj skupinske fitnes vadbe,
Vaditelj skupinske vadbe na sobnih kolesih,
Vaditelj\ica skupinske fitnes vadbe,
Vaditelj aerobike,
Vaditelj športne rekreacije 1,
AFP vaditelj,
Vaditelj športne rekreacije odraslih,
Vaditelj športno-rekreativne vadbe za mladostnike,
Vaditelj športno-rekreativne vadbe za moške,
Vaditelj športno-rekreativne vadbe za ženske in
Vaditelj športno-rekreativne vadbe za starostnike

Glede na trenutne razmere in omejitve, bodo dousposabljanje izvedli v dveh delih. V prvem delu bodo izvedli le teoretične vsebine na daljavo, s pomočjo ene od aplikacij za izvajanje predavanj na daljavo. Drugi del bo praktične narave in bo izveden, ko se omejitve gibanja in druženja sprostijo.

Vabimo vse, ki imajo pridobljenega enega od navedenih nazivov, da se na do-usposabljanje prijavijo.

Več informacij o tečaju boste našli na tej povezavi

Foto: Športna zveza Velenje