10. OTROŠKA OLIMPIADA

NOVICA 22.05.2014

V soboto, 24. maja 2014, bo od 8.30 do 12. ure na Mestnem stadionu v Velenju potekala jubilejna, 10. otroška olimpijada, kjer se bodo na ekipnem atletskem tekmovanju pomerili učenke in učenci 8. in 9. razredov velenjskih osnovnih šol, v štafeti pa bodo sodelovali tudi učenke in učenci 6. in 7. razredov.
Tudi sicer bodo imele 24. maja 2014 vse velenjske osnovne šole športni dan. Učenkam in učencem bodo predstavniki različnih športnih klubov predstavili športne discipline in demonstrirali osnovne tehnike.
Letos se bodo učenke in učenci preizkusili v:
• 1., 2. in 3. razredi: športnem poligonu in igrah z žogo (na matičnih šolskih igriščih);
• 4. razredi: nogometu in košarki (objekti ob mestnem stadionu);
• 5. razredi: rokometu, odbojki, rolanju, hokeju na rolerjih, namiznem tenisu (kotalkališče);
• 6. razredi: tenisu, odbojki na mivki, nogometu, mini golfu (TRC Jezero);
• 7. razredi: ribolovu (Škalsko jezero), streljanju, sabljanju, taborništvu (travnik);
• 8. in 9. razredi: borilnih veščinah - judo, capoeira, karate, taekwon-do, aikido (velika umetna trava) ter plesu in zumbi.
Otroško olimpijado organizira Športna zveza Velenje v sodelovanju s športnimi klubi in društvi in Mestno občino Velenje.
V primeru slabega vremena Otroška olimpijada 2014 odpade, osnovne šole pa bodo namesto športnega dneva imele pouk.

Športnik leta 2023 v MO Velenje

Ponovno bomo pod žaromete postavili vrhunske dosežke domačih športnikov in športnih delavcev ter jim podelili častne nazive. Vabljeni! Vstop je prost!