Rokometni klub Gorenje Velenje do nove zmage

NOVICA 14.02.2016

V soboto, 13.02.2016 je ekipa RK Gorenje v domači dvorani z zmago nad MRD Dobova prišla do novih dveh točk v NLB Leasing ligi

V sedemnajstem krogu 1. NLB Leasing lige so se ose pomerile proti novincem v ligi - ekipi MRD Dobova.

Prve minute tekme v Rdeči dvorani so bile odigrane povsem po naših pričakovanjih. Velenjčani so gostom hitro ''vsilili'' svojo igro in tako je rezultat po šestih minutah kazal 4:1 v domačo korist. Med zaslužnejšimi za takšno vodstvo je bil velenjski vratar Benjamin Burić, ki je do takrat od štirih strelov obranil kar tri. A so v nadaljevanju igre tudi igralci Dobove izkoristili slabše minute domačinov, naredili delni izid 0:5 in povedli s 6:4. Fantje so se zbrali, Benjamin Burić je obranil nekaj pomembnih strelov (devet obramb v dvajsetih minutah) in tako so ose v 20. minuti tekme ponovno vodile z 10:8. Sledila je živčna igra na obeh straneh, a so velenjski fantje polčas dobili s 14:12.

Ose se v začetku drugega dela polčasa prednost povišale na tri zadetke (17:14), nato v 40. minuti že vodile z 21:16 in tako pokazale, da je kakovost na naši strani. Devet minut pred koncem dvoboja so domači Velenjčani vodili že z osmimi goli prednosti, dvoboj pa nato končali z dvomestno zmago, in sicer s plus dvanajst (35:23).

Lovoriko prvega strelca tekma sta si razdelila Staš Skube in Mario Šoštarič, saj sta oba zadela po sedem golov.

Dr. Marko Šibila, trener RK Gorenje Velenje: ''Kar se današnje tekme tiče, vtis vsekakor ni popoln. Po eni strani smo se borili, a smo po drugi strani v določenih fazah tekme naredili preveč napak. Mogoče smo tekmo vzeli preveč ležerno, mogoče je bilo prisotnega tudi nekaj nezavednega podcenjevanja. Te napake moramo odpraviti in nato bo vse skupaj steklo. Konec koncev pa je treba fante pohvaliti, saj so v drugem delu dvignili raven igre in tako kakovostnejše odigrali tekmo.''

Vid Levc, igralec RK Gorenje Velenje: ''Super je bilo odigrati prvo uradno tekmo v domači dvorani Gorenja Velenja, čeprav sem imel na začetku malce treme. Prvi polčas se nismo držali navodil trenerja, a smo nato v drugem delu to popravili, se držali tega, kar smo se dogovorili v garederobi in to se je poznalo tudi pri rezultatu. Lepo je bilo igrati pred skoraj polno domačo dvorano in tekmo zaključiti z zmago.''

1. NLB Leasing liga, 17. krog

RK Gorenje Velenje : MRD Dobova 35:23 (14:12)

Velenje, Rdeča dvorana, 600 gledalcev, sodnika Bojan Lah in Boštjan Žitnik

Gorenje: B. Burić (17 obramb), Zaponšek (2 obrambi); Cehte 3, Medved 5, S. Burić 3, Ovniček, Levc 2, Szyba 2, Skube 7, Golčar 1, Šoštarić 7, Kleč 1, Gams 3, Ratajec, Nosan 1

Dobova: Supančič, Blaževič (4 obrambe); Miklavčič 1, Zafran 1, Humek 2, Rožman, Seferović 4, Toporišič, Baznik, Sikošek, Kučič 2, Koprivc 4, Brezgovšek 1, Hotko 6, Kaučič 2

Sedemmetrovke: Gorenje 3 (3); Dobova 2 (3)

Izključitve: Gorenje 14 min; Gorenje 6 min

Vir: RK Gorenje