Rokomet - Z gostovanja v Škofji Loki ose prinašajo dve točki

NOVICA 01.05.2016

Drugi dvoboj končnice 1. NLB Leasing lige je osam prinesel gostujoče srečanje z ekipo RD Urbanscape Loka.
Ekipi sta tekmo odigrali v športni dvorani Poden v Škofji Loki ter pričeli, glede na primernost tekme in pretekla medsebojna srečanja, precej izenačeno. Kljub temu so si Velenjčani po šestih minutah igre, z drugim zaporednim zadetkom Maria Šoštariča, priigrali prednost treh zadetkov (2:5). Domačini so se nam nevarno približali in v 15. minuti izenačili na 9:9, zato je naš trener dr. Marko Šibila dvojno ukrepal. V vrata je poslal Roka Zaponška obenem pa poskušal nalet gostov umiriti še z minuto odmora. Ukrep je učinkoval, saj smo s tremi zaporednimi zadetki gostom ponovno pobegnili na plus 3 (9:12). Prednjačila sta predvsem Staš Skube in Mario Šoštarič, ki sta dosegla vsak po štiri zadetke. Čeprav osja vratarja v prvem polčasu danes nista blestela (skupaj sta zbrala samo eno obrambo), so gostje polčas dobili z rezultatom 16:19.
Če sta bila naša vratarja v prvem polčasu nerazpoložena, je Benjamin Burić drugi polčas odprl s štirimi zaporednimi obrambami, v napadu pa je bil zelo uspešen tudi njegov brat Senjamin in po petih minutah igre drugega dela smo vodili z rezultatom 17:22. A Gorenjci so se nam, na čelu z odličnim domačim vratarjem Panjtarjem, približali na samo dva zadetka zaostanka (21:23). Naše ose so se v naslednjih minutah ponovno zbrale v obrambi, napravile delni izid 1:6 in prednost povečale na varnih sedem zadetkov razlike za 22:29 v 44. minuti. Zanesljive prednosti, ki so si jo fantje nabrali v teh minutah, do konca srečanja niso več izpustili iz rok in dvoboj so Velenjčani dobili z rezultatom 29:38.
Danes sta bila najbolj učinkovita v naših vrstah kapetan Staš Skube (9 zadetkov) in Mario Šoštarič (9 zadetkov).
Senjamin Burić, igralec RK Goreje Velenje: ''Moram reči, da sem danes malce presenečen. Odkar sem v Gorenju smo imeli vedno velike težave v Škofji Loki, tako da je končni rezultat danes pokazal, da smo resnično motivirani in na pravi poti, da vendarle letos osvojimo naslov.''
Dr. Marko Šibila, trener RK Gorenje Velenje: ''Na začetku smo se precej lovili in smo sicer naredili določeno gol razliko, a so Ločani, s tem, ko so se nam približali, pokazali, da so žilav in trd nasprotnik. Konec koncev niso imeli česa izgubiti, mi pa smo v nekakšnem krču, saj moramo vse tekme končnice zmagati. In to ni lahko. Že večkrat se je pokazalo, da lahko favoriti, če v tekmo ne gredo pravilno, hitro izgubijo kakšno točko. A mi je zaenkrat še nismo in prepričan sem, da so fantje dovolj motivirani, ambiciozni in da bomo zdržali do konca.''
1. NLB Leasing liga, 2. krog končnice
RD Urbanscape Loka : RK Gorenje Velenje 29:38 (16:19)
Škofja Loka, Dvorana Poden, 150 gledalcev, sodnika Miran Teršek in Aljoša Žibret
Loka: A. Vrbinc, Panjtar; M. Vrbinc 3, Rakovec, Šibanc, Gartner 1, Jenko-Bogdanič 5, Kavčič 7, Štremfelj, Jesenko, Dolenc 2, Cingesar 3, Bradeško 2, Rant 5, Rebič 1
Gorenje Velenje: B. Burič (8 obramb), Zaponšek (2 obrambi); Cehte 2, Medved 6, S. Burić 6, Ovniček 2, Szyba 2, Skube 9, Golčar 1, Šoštarič 9, Kleč, Gams, Ratajec, Nosan 1
Sedemmetrovke: Loka 2/2; Gorenje 3/5
Izključitve: Loka 4 min; Gorenje 6 min

Vir: RK Gorenje Velenje Vir: RK Gorenje Velenje