Taekwon-do - Skalčki odlični v Ljubljani

NOVICA 24.05.2016

Preteklo soboto je v Ljubljani potekalo 14. mednarodno odprto prvenstvo v Taekwondo-ju verzije ITF, Ljubljana Open. Na prvenstvu se je pomerilo 23 ekip s preko 300 tekmovalci iz Češke, Slovaške, Madžarske, Avstrije, Bosne, Srbije, Makedonije in Slovenije. Velenjski taekwondoisti nadaljujejo z odličnimi nastopi, kar so dokazali s pokalom za drugi najboljši klub tekmovanja, Pia Landeker pa je osvojila tudi pokal za najuspešnejšo mlajšo deklico. Poleg posameznih form in borb, so se na tekmovanju pomerile tudi ekipe. Skalina moška mladinska ekipa (Rakuša, Vogler, Krel, Zabukovnik, Vukančič, Rupreht) je suvereno premagala dve ekipi čeških reprezentantov in osvojila prvo mesto, ekipa dečkov (Alič, Halilovič, Sobota, Rozoničnik), ki se je v ekipnih nastopih preizkusila prvič, pa je osvojila tretje mesto.
Na najvišjo stopničko so se povzpeli: Pia Landeker (mlajše deklice, forme modri pas in borbe -30 kg), Doroteja Jerovšek (starejše deklice, forme rumeni pas), Amar Halilovič (starejši dečki, forme zeleni pas), Domen Zabukovnik (mladinci, forme črni pas I.dan), Nejc Rakuša (mladinci, forme črni pas II.dan), Tamara Vogler (starejše deklice, borbe -35 kg), Teo Sobota (mlajši dečki, borbe -45 kg), Renato Vogler (mladinci, borbe -57 kg), Dean Vukančič (mladinci, borbe -63kg), Nejc Rupreht (mladinci, borbe -75 kg), Luka Krel (mladinci, borbe +75 kg).
Srebrne medalje so si priborili: Tina Sušec (mlajše deklice, forme rumeni pas), Pia Landeker (starejše deklice, forme modri pas), Tomaž Sušec (mlajši dečki, forme rumeni pas), Patrick Pasarič (mladinci, forme rdeči pas), Klemen Vogler (mladinci, forme črni pas II.dan), Marko Mlinarič (člani, forme modri pas), Domen Zabukovnik (mladinci, borbe -63kg), Snjezana Lukič (članice, borbe +75 kg).
Tretja mesta pa so osvojili: Rene Jovanič (starejši dečki, forme rumeni pas), Taras Alič (starejši dečki, forme modri pas in borbe -45 kg), Renato Vogler (mladinci, forme črni pas I.dan), Snježana Lukič (članice, forme zeleni pas), Erazem Rozoničnik (starejši dečki, borbe –55 kg), Patrick Pasarič (mladinci, borbe -51 kg), Klemen Vogler (mladinci, borbe -63kg).

Vir: Taekwon-do kluba Skala Velenje