Plavanje - zelo uspešen nastop plavalcev na mitingih v Zagrebu in Celju

NOVICA 15.11.2016

V soboto, 12. 11. in v nedeljo, 13. 11. 2016, je v Zagrebu potekal 44. mednarodni miting "Mladost 2015." Na najkvalitetnejšem hrvaškem tekmovanju je nastopilo 473 plavalcev iz 41 klubov iz Avstrije, Bolgarije, Bosne in Hercegovine, Hrvaške, Izraela, Madžarske, Turčije in Slovenije. Med njimi je zelo dobro tekmovala skupina najstarejših plavalcev Plavalnega kluba Velenje. Najuspešnejša je bila Nastja Govejšek, ki je osvojila štiri prva mesta na 50 m in 100 m delfin ter 50 m in 100 m prosto. S svojimi rezultati je izpolnila normo za nastop na decemberskem svetovnem prvenstvu v 25 m bazenih v Kanadi. Za slovenske reprezentante so bile letošnje norme še posebej ostre, saj bo v Kanadi zaradi pomanjkanja denarja nastopila le trojica najboljših. Z osebnim rekordom in osvojenim drugim mestom na 50 m prsno se je izkazala tudi Nuša Erjavec. V absolutnem finalu je nastopil še Kristjan Meža. Med mladinci je Luka Geršak na 50 m hrbtno osvojil tretje mesto.
V soboto, 12. 11. in v nedeljo, 13. 11. 2016, je Plavalni klub Neptun organiziral 31. mednarodni plavalni miting za ʺPokal mesta Celjaʺ. Za večino plavalcev je bilo to tekmovanje prvi pravi pokazatelj trenutne pripravljenosti. Na dvodnevnem tekmovanju v petih kategorijah je nastopilo 560 plavalcev in plavalk iz 23 klubov iz Slovenije in Hrvaške. Med njimi je odlično nastopilo 48 velenjskih plavalcev, ki so skupno osvojili 8 prvih, 13 drugih in 5 tretjih mest. Med mlajšimi dečki 1 prvo, 3 druga in 1 tretje mesto, med kadeti 6 prvih, 7 drugih in 2 tretji mesti, med mladinci 1 prvo, 3 druga in 1 tretje mesto in med člani 1 tretje mesto.
Z zmagami so se izkazali Jaša Gradišek (200 m in 800 m prosto ter 200 m hrbtno), Aida Jusić (50 m in 100 m hrbtno), Miha Sušec (50 m in 100 m hrbtno), Jure Frankovič (200 m hrbtno) in Matija Pohorec (50 m hrbtno). Druga mesta so osvojili Matija Pohorec (100 m in 200 m hrbtno ter 100 m delfin), Nina Jakop (50 m prosto in 50 m hrbtno), Miha Sušec (100 m prosto in 200 m hrbtno), , Jure Frankovič (50 m in 100 m hrbtno), Luka Ačimović (100 m mešano), Jaša Gradišek (100 m prosto) in Aida Jusić (200 m hrbtno).
Tretja mesta so osvojili Anže Guštin (200 m hrbtno), Dani Matanovič (400 m mešano), Tamara Logar (100 m prsno), Miha Sušec (50 m prosto) in Tamara Govejšek (100 m mešano).
Aida Jusić je v disciplini 50 m hrbtno z rezultatom 30,71 izboljšala svoj kadetski klubski rekord.

Vir: Plavalni klub Velenje