Taekwon-do - Skalčki uspešno na Bulgaria Open

NOVICA 23.11.2016

Člani Taekwon-do kluba Skala so se, kot del tima Slovenija, med 19. in 20. novembrom 2016 v Plovdivu v Bolgariji udeležili mednarodnega prvenstva Bulgaria Open. Na prvenstvu se je v posameznih in ekipnih borbah pomerilo preko 600 tekmovalcev iz desetih držav. Skalčki so se na zelo kvalitetnem prvenstvu odlično odrezali in osvojili 6 zlatih, 2 srebrni in 3 bronaste medalje, mladinci tima Slovenija pa so postali druga najboljša ekipa prvenstva.
Na najvišjo stopničko so se povzpeli: Pia Zoja Glavnik (mlajše deklice, borbe -35 kg), Filip Žak Glavnik (starejši dečki, borbe -45 kg), deklice ekipne borbe (Pia Zoja Glavnik, Ana Sajtl, Ema Mešič), mlajši mladinci ekipne borbe (Patrick Pasaric, Renato Vogler, Matic Iršič, Simon Zajec, David Trdin), Dean Vukančič (starejši mladinci, borbe -69 kg) in Staša Lipnik (članice, borbe -69 kg).
Srebrne medalje sta si priborila Luka Krel (starejši mladinci, borbe +75 kg) in Renato Vogler (mlajši mladinci, borbe -57kg).
3. mesto pa so osvojili: dečki ekipne borbe (Jan Sajtl, Marko L. Pečar, Filip Žak Glavnik), starejši mladinci ekipne borbe (Luka Panič, Dem Zabukovnik, Nejc Rakuša, Klemen Glinšek, Luka Krel, Dean Vukančič) in Patrick Pasarič (mlajši mladinci, borbe -51 kg).

Čestitamo!

Vir: Taekwon-do klub Skala Velenje