Taekwon-do - 3. SLO Open 2017 štirje pokali za najboljše ostali doma

NOVICA 15.10.2017

Taekwon-do & Kickboks klub Skala Velenje je v sodelovanju s Taekwon-do Klubom Unior Zreče, Taekwon-do klubom Sun Braslovče in pod okriljem ITF Zveze za tradicionalni Taekwon-do Slovenije, minulo soboto v Rdeči dvorani v Velenju pripravil 3. SLO Open, mednarodno odprto prvenstvo v Taekwondo-ju verzije ITF. Izjemno močnega prvenstva so se udeležili predstavniki 11 držav in 32 ekip, med njimi tudi reprezentance iz Bolgarije, Češke in Grčije. Tekmovanje, ki je potekalo tudi pod okriljem Mestne občine Velenje, je odprl podžupan MOV Peter Dermol, odprtja pa so se udeležili tudi predsednik ITF Zveze za tradicionalni Taekwon-do Slovenije, Matevž Žugelj, podpredsednik svetovne in evropske Taekwon-do federacije ter predsednik Bolgarske Taekwon-do federacije, Master Mario Bogdanov, in predsednik Grške Taekwon-do federacije, Master Anastasios Valasiadis.

Trener Skalčkov in glavni organizator prvenstva, Peter Landeker, je povedal, da so zato, da je prvenstvo potekalo na vrhunskem nivoju in brez težav poskrbeli člani kluba Skala in njihovi starši, donatorji, sodniki, tekmovalci, trenerji in vsi ostali, ki so kakorkoli pripomogli k izvedbi dogodka, vesel pa je tudi odličnega sodelovanja z lokalno skupnostjo, saj brez pomoči Mestne občine Velenje ter namestitvenih in gostinskih zmogljivosti v Šaleški dolini ne bi zmogli gostiti, namestiti in nahraniti tako številčnih gostov.

Skalčki tudi na domačem prvenstvu niso razočarali in so pokazali svojo izjemno pripravljenost. V skupnem seštevku medalj so zaostali samo za mnogo številčnejšo reprezentanco Bolgarije in osvojili pokal za drugo najboljšo ekipo prvenstva. Tretje mesto je osvojil Taekwon-do klub Sun Braslovče. V Velenju pa so ostali tudi trije pokali za najboljše posameznike. Jaka Kumer je postal najboljši mlajši deček, Staša Lipnik najboljša članica in Nejc Rakuša najboljši član. Domačini so se na najvišjo stopničko povzpeli dvajsetkrat, osvojili pa so tudi trinajst srebrnih in petindvajset bronastih medalj.

Zlate medalje so osvojili: Pia Landeker (starejše deklice, forme rdeči pas), Pia Zoja Glavnik (starejše deklice, forme črni pas I.dan in borbe do 40 kg), Jaka Kumer (mlajši dečki, forme rumeni pas), Dominik Jerovšek (mlajši dečki, forme zeleni pas), Luka Ramšak (mladinci, forme rumeni pas), Domen Zabukovnik (mladinci, forme črni pas I. dan in člani, forme črni pas I.dan), Tanja Krašovec (članice, forme rumeni pas), Staša Lipnik (članice, forme črni pas III.dan, borbe -69 kg in borbe +75 kg), Marko Mlinarič (člani, forme rdeči pas), Nejc Rakuša (člani, forme črni pas II.dan in borbe -57 kg), Tadeja Sušec (mlajše deklice, borbe -25 kg), Erazem Rozoničnik (starejši dečki, borbe -60 kg), Luka Krel (starejši mladinci, borbe +75 in člani, borbe -85 kg), Dean Vukančič (člani, borbe -78 kg), Anej Brankovič (mlajši dečki, beli pas).

Druga mesta so si priborili Lina Halilović (mlajše deklice, forme rumeni pas), Manja Podpečan (mlajše deklice, forme zeleni pas), Tina Sušec (starejše deklice, forme zeleni pas), Tai Zorko Vačovnik (starejši dečki, forme rdeči pas), Kristjan Jambrovič (mladinci, forme rumeni pas), Nejc Rupreht (člani, forme črni pas I.dan in borbe -78 kg), Borut Sobota (člani, forme črni pas III.dan in borbe -85 kg), Doroteja Jerovšek (starejše deklice, borbe +55 kg), Teo Sobota (starejši dečki, borbe -55 kg), Patrik Kos (starejši dečki, borbe -60 kg), Anže Pečnik (starejši mladinci, borbe +75 kg), Renato Vogler (starejši mladinci, borbe -69 kg).

Tretji pa so bili Neja Prijevič (mlajše deklice, forme rumeni pas), Vanesa Sagadin (mlajše deklice, forme rumeni pas), Teo Harnik (mlajši dečki, forme rumeni pas), Otmar Rozoničnik (mlajši dečki, forme rumeni pas), Tomaž Sušec (starejši dečki, forme rumeni pas), Teo Sobota (starejši dečki, forme modri pas), Erazem Rozoničnik (starejši dečki, forme rdeči pas), Janez Dolinšek (mladinci, forme zeleni pas), Mitja Zajc (mladinci, forme zeleni pas in borbe -75 kg), Anže Pečnik (mladinci, forme modri pas), Tanja Verboten (članice, forme črni pas II.dan), Lovro Staš Glavnik (mlajši dečki, borbe -25 kg), Jaka Kumer (mlajši dečki, borbe -30 kg), Dominik Jerovšek (mlajši dečki, borbe -30 kg), Taras Alič (starejši dečki, borbe -55 kg), Tai Zorko Vačovnik (starejši dečki, borbe +60 kg), Dean Ocepek (starejši dečki, borbe +60 kg), Tamara Vogler (mlajše mladinke, borbe -46 kg), Filip Žak Glavnik (mlajši mladinci, borbe -57 kg), Renato Vogler (starejši mladinci, borbe -69 kg), Domen Zabukovnik (starejši mladinci, borbe -69 kg in člani, borbe -64 kg), Klemen Glinšek (člani, borbe -78 kg), ekipne borbe (Nejc Rupreht, Borut Sobota, Dean Vukančič, Nejc Rakuša, Klemen Glinšek, Domen Zabukovnik).

Vir: Taekwon-do & Kickboks klub Skala Velenje

Foto: Taekwon-do & Kickboks klub Skala Velenje Foto: Taekwon-do & Kickboks klub Skala Velenje Foto: Taekwon-do & Kickboks klub Skala Velenje