Judo - Štober prvi v Italiji

NOVICA 17.04.2018

Na 36. mednarodnem pokalu »Citta di Tolmezzo 2018« se je v dveh dneh zbralo 500 tekmovalcev iz 12 evropskih držav iz 56 klubov. V tej močni konkurenci je med kadeti U18 odlično nastopil velenjski up Urh Štober. Med 20 tekmovalci v kategoriji do 66 kg si je priboril pet zmag, ki jih je vse končal predčasno. Premagal je tri italijanske tekmovalce, enega iz Malte in enega iz Avstrije ter zasluženo osvojil 1. mesto.

Uspeh sta dopolnila še mladinca Urban Tepej, ki je z dvema zmagama proti avstrijskemu in italijanskemu tekmovalcu v finalu moral priznati premoč proti slovenskemu državnemu prvaku med kadeti ter na koncu osvojil drugo mesto. Veronika Mohorič je brez prave konkurence za njen rang osvojila 1. mesto.

Vir: Judo klub Velenje