Odličen vikend za člane smučarsko skakalnega kluba Velenje

NOVICA 19.02.2019

Aljaž Osterc slavil na petkovi tekmi Alpskega pokala

V petek, 15. 2. 2018, je na alpskem pokalu v Kranju, med 75 skakalci iz sedmih držav, z veliko prednostjo zmagal Aljaž Osterc. Prav tako je v soboto, 16.2.2019 pometel s konkurenco in z odličnimi skoki zopet slavil na najvišji stopnički.

Vid Vrhovnik zmagovalec Alpskega pokala v nordijski kombinaciji

V soboto, 16. 2. 2019, se je 68 tekmovalcev iz 6 držav pomerilo najprej na skakalnici v Kranju, nato pa še na tekaški progi v Planici.
Prepričljiv zmagovalec v nordijski kombinaciji (tekli so na 10km) je postal Vid Vrhovnik, vodil je tudi po skakalnem delu. S 5. mestom je uspeh Velenjčanov dopolnil Ožbej Jelen, Rok Jelen je končal na 8. mestu, Gašper Brecl pa je v cilj pritekel 16.

Na tekmi alpskega pokala v nordijski kombinaciji so Velenjčani ponovno zablesteli v nedeljo

Člani SSK Velenje, so na tekmi v nedeljo, 17.2.2019 dosegli naslednje rezultate:

3. mesto - ROK Jelen
6. mesto - OŽBEJ Jelen
9. mesto - GAŠPER Brecl

Odlični tudi mlajši tekmovalci

Enej Faletič je na DP (D-14 in D-15), na katerem se je pomeril z dečki kategorijo višje, zasedel odlično 5. mesto. Lan Novak je skakal celo 2 kategoriji višje. Prvi skok se mu je ponesrečil, drugega pa je lepo nadgradil, saj je prvega podaljšal kar za 6,5 metrov. Zasedel je 49. mesto. Luka Filip se je uvrstil eno mesto pred Lanom - na 48. mesto.
Gal Žilavec je v kategoriji D-15 zasedel 18. mestoJ

JERNEJA BRECL NA ODLIČNEM 15. MESTU

Prav tako, so v nedeljo imela dekleta zadnjo tekmo pred svetovnim prvenstvom v Seefeldu.
Že sobotne kvalifikacije so pokazale, na dobro formo naših skakalk. Tekma svetovnega pokala je bila v Oberstdorfu.
Zelo zadovoljna je bila po svojem nastopu Jerneja Brecl, ki je s 121.5 metri in 115,9 točkami nekaj časa vodila, po prvi seriji pa je bila na 13. mestu.
V finalni seriji je Jerneja pristala pri 114 metrih, zbrala 213,7 točk in končala na odličnem 15. mestu

Vir: SSK Velenje