V sredo, 27. 1. 2016 je na Golteh, na področnem tekmovanju v veleslalomu in deskanju na snegu, tekmovalo skoraj 200 učencev in učenk osnovnih šol iz Savinjsko-Šaleške in Koroške regije.
Za področno prvenstvo so učenci tekmovali v naslednjih kategorijah:
nekategorizirani mlajši dečki in deklice (letnik 2003, 2004 in mlajši);
nekategorizirani starejši dečki in deklice (letnik 2001 in 2002);
kategorizirani mlajši dečki in deklice (letnik 2002, letnik 2003 in mlajši);
kategorizirani starejši dečki in deklice (letnik 2001);
deskanje na snegu mlajši dečki, deskanje na snegu dečki in deklice
veleslamom ekipno
Zmagovalci v posameznih kategorijah:
VELESLALOM
DESKANJE
EKIPNO VELESLALOM
Starejša kategorija (2001 in 2002):
1. OSNOVNA ŠOLA BLAŽA ARNIČA LUČE
2. OSNOVNA ŠOLA KARLA DESTOVNIKA KAJUHA ŠOŠTANJ
3. OSNOVNA ŠOLA NAZARJE
Mlajša kategorija (2003, 2004 in mlajši):
1. OSNOVNA ŠOLA BLAŽA ARNIČA LUČE
2. OSNOVNA ŠOLA KARLA DESTOVNIKA KAJUHA ŠOŠTANJ
3. OSNOVNA ŠOLA MOZIRJE
Na spodnjih povezavah si lahko pogledate celotne rezultate:
REZULTATI VELESLALOM POSAMIČNO PO KATEGORIJAH
Tekmovanje je štelo tudi za Pokal Smučarskega kluba Velenje, kjer so bile podeljene medalje v kategorijah od 1. do 9. razreda.
Zmagovalci v posameznih kategorijah so postali:
1. razred deklice: Stela Lalek Vegan - Osnovna šola Šalek
1. razred dečki: Jaka Purg - Osnovna šola Gorica
2. razred deklice: Tonja Juršnik - Osnovna šola Gorica
2. razred dečki: Nejc De Costa - Osnovna šola KDK Šoštanj
3. razred deklice: Klara Zagoričnik - Osnovna šola Mihe Pintarja Toleda
4. razred deklice: Lana Pušnik - Osnovna šola Mihe Pintarja Toleda
4. razred dečki: Urban Maretič - Osnovna šola Gustava Šiliha
5. razred deklice: Zala Rauter - Osnovna šola Gustava Šiliha
5. razred dečki: Patrik Hladin - Osnovna šola Gustava Šiliha
6. razred deklice: Lara Skornšek - osnovna šola KDK Šoštanj
6. razred dečki: Nejc Zidarn - Osnovna šola Mozirje
7. razred deklice: Eva Rauter - Osnovna šola Gustava Šiliha
7. razred dečki: Lan Marcel Koželjnik - Osnovna šola KDK Šoštanj
8. razred deklice: Neža Apšner - Osnovna šola Mihe Pintarja Toleda
8. razred dečki: Aljaž Flis - Osnovna šola KDK Šoštanj
9. razred deklice: Katja Kumer - Osnovna šola KDK Šoštanj
9. razred dečki: Aleks Osredkar - Osnovna šola Gorica
Pokale za najboljše tri absolutne rezultate v kategoriji deklic in dečkov so prejeli:
DEKLICE:
1. LANA PUŠNIK - Osnovna šola Mihe Pintarja Toleda
2. KATJA KUMER - Osnovna šola KDK Šoštanj
3. EVA RAUTER - Osnovna šola Gustava Šiliha
DEČKI:
1. NEJC ZIDARN - Osnovna šola Mozirje
2. LAN MARCEL KOŽELJNIK - Osnovna šola KDK Šoštanj
3. JUŠ EMERŠIČ - Osnovna šola Gustava Šiliha
Fotografije pa si lahko pogledate TUKAJ.