Smučarski skoki - Aljaž Osterc državni prvak pri mladincih do 20 let

NOVICA 10.10.2016

V nedeljo 09.10.2016 je bilo v Kranju državno prvenstvo za mladince do 20 let. Odlične skoke je spet prikazal član SSK Velenje Aljaž Osterc.
Po prvi seriji si je delil četrto mesto s skokom 102,5 m, v drugi seriji pa je bil najdaljši s skokom kar 110,5 m in s tem postal mladinski državni prvak. To pa je bil tudi zadnji nastop Aljaža v zanj odlični poletni sezoni.
Na stopničke sta se uvrstila še kolega iz mladinske reprezentance in sicer na 2. mesto Žiga Jelar in 3. mesto Domen Prevc. Uvrstitve ostalih velenjskih skakalcev : 23. Vid Vrhovnik, 26. Gašper Brecl, 30. Ožbej Jelen, 40. Patrik Vitez, 47. David Strehar in 57. Denis Pikelj.
Na ekipni tekmi se je ekipa SSK Velenje uvrstila na 4. mesto meddesetimi ekipami.

Vir: SSK Velenje