MEDNARODNA ŠOLA ZA ŠPORTNE TRENERJE - Šport proti socialni izključenosti

NOVICA 31.03.2021

Športna zveza Velenje je partner v evropskem projektu STAR, ki ga izvajajo na Univerzitetnem športnem centru Torino v Italiji (CUS Torino).

STAR je projekt, ki ga financira ES, ki je namenjen preprečevanju radikalnega vedenja med mladimi s krepitvijo zmogljivosti športnih organizacij in spodbujanjem športa znotraj mladih, ki živijo na obrobnih območjih.
Prva faza projekta, STAR se je osredotočila na razvoj strukturiranega učnega načrta na šport in radikalizacijo, kar je ustvarilo tudi predpostavko za mednarodni razvoj mreženja.

Druga faza projekta se bo nanašala na razvoj oddelka za krepitev zmogljivosti, naslovljene na športne operaterje, z mednarodnimi šolami in usposabljanji med vrstniki, ki se izvajajo v različnih evropskih državah.

Nazadnje bo v Torinu izveden pilotski projekt, ki bo namenjen spodbujanju športa v okviru mladih in testiranju trenerjev na institucionalnih tečajih, ki jih izvaja CUS Torino.

Mednarodna šola bo skupaj z ukrepi povečanja omogočila najprej prenosljivost in mreženje pilotnih ukrepov v drugih državah EU in drugič priložnost za uporabo preizkušene metodologije na drugih ogroženih področjih. To bo mogoče zaradi ustvarjanja strokovnjakov, ki bodo lahko svoje znanje prenesli na kolege in razpoložljivosti lokalne mreže organov, ki bodo lahko izvajali vključujoče športne aktivnosti.

Trenutno je projekt v drugi fazi, kjer bo izvedena - Mednarodna šola za športne trenerje - Šport proti socialni izključenosti - International school for sports coaches - Sports against social exclusion.

PREDVIDEN PROGRAM – potekal bo v angleškem jeziku:
- vsak dan predvidoma 3 ure

- udeležba na vseh sejah ni obvezna

- zadnja 2 dni bodo udeleženci razdeljeni v skupine, kjer se bo delalo na skupinski nalogi, zato je takrat udeležba    nujna oziroma zelo zaželena zaradi nadaljevanja in uspešnega zaključka naloge

- razprava in delo v skupinah zahteva znanje angleškega jezika, sposobnost komunikacije v angleškem jeziku –      tema razprav pa bodo praktične izkušnje dela v športu na terenu, kar vsi trenerji poznajo in izvajajo

- tisti, ki bodo prisotni 80%, bodo prejeli potrdilo o udeležbi

26 aprile - 26. april
• Greeting and CUS Torino presentation
• Overview of STAR Project
• Sport operator need analysis (survey of STAR Project)
• The conflict management in the sport field
27 aprile - 27. april
• Sociological-anthropological framework of the phenomenon of radicalization
• The profession of sport coach: psychological principles and competences in modern sport
28 Aprile - 28. april
• Best practices analysis (report of the project STAR)
• Panel “Best practices overview”
• Role play and discussion
29 Aprile - 29. april
• Training planning for the prevention of radicalization and social exclusion
• Introduction to project work and group division
6 Maggio - 6. maj
• Project work presentation and discussion
• Conclusion and follow up of the project

V kolikor vas sodelovanje v projektu zanima vas lepo vabimo k vključitvi!

Prijavite se TUKAJ. Prijave so možne do 2. aprila 2021.

Vljudno vabljeni!

Športna zveza Velenje

Športnik leta 2023 v MO Velenje

Ponovno bomo pod žaromete postavili vrhunske dosežke domačih športnikov in športnih delavcev ter jim podelili častne nazive. Vabljeni! Vstop je prost!