Taekwon-do - Skalčki odlični na evropskem prvenstvu v Estoniji

NOVICA 07.05.2018

Tallin, 30. april 2018 – V Tallinu v Estoniji se je zaključilo XXXIII. člansko, XXIV. mladinsko, X. veteransko in VIII. otroško evropsko prvenstvo v Taekwondo-ju verzije ITF. Slovenska izbrana vrsta je osvojila petnajst odličij – šest zlatih, dve srebrni in sedem bronastih medalj, od tega so si štiri zlate, dve srebrni in tri bronaste medalje priborili člani Taekwon-do in Kickboks kluba Skala Velenje.
V estonskem Tallinu, je med 24. in 30. aprilom 2018, potekalo XXXIII. člansko, XXIV. mladinsko, X. veteransko in VIII. otroško evropsko prvenstvo v Taekwondo-ju, verzije ITF. Prvenstva se je udeležil 801 tekmovalec iz 33 evropskih držav, ki so se pomerili v posameznih in ekipnih borbah, formah, samoobrambi, testu moči in specialni tehniki.
Slovensko reprezentanco je tokrat sestavljajo 22 tekmovalcev. Pod vodstvom trenerjev Petra Landekerja, Ismeta Ičanovića, Staše Lipnik, Saše Sirše, Tanje Verboten, Boruta Sobote, Uroša Ruprehta in Muhameda Baltića je ekipa izpolnila zadane cilje in zadovoljna prvenstvo zaključila s šestimi zlatimi, dvema srebrnima in sedmimi bronastimi medaljami, pokalom za najboljšega veterana ter priznanjem za najvišji tehnični dosežek med veterani zlate kategorije in častno veteransko priznanje. Reprezentanco je sestavljalo tudi petnajst članov Taekwon-do in Kickboks kluba Skala, ki so osvojili štiri zlate, dve srebrni in tri bronaste medalje.

Članska evropska prvaka sta postala Dean Vukančič (člani, borbe do 78 kg) in Borut Sobota (člani, borbe do 92 kg). Srebni medalji si je priborila Staša Lipnik (članice, borbe do 72 kg in test moči), na tretje mesto pa se je povzpela Saša Sirše (članice, borbe nad 77 kg).

V kategoriji dečkov in deklic sta bronasti medaljo osvojila Pia Zoja Glavnik (deklice, forme črni pas I.dan) in David Novak (dečki, borbe do 60 kg).
Med mladinci je za slovensko himno poskrbel Luka Krel (starejši mladinci, borbe nad 75 kg kg). Bronasti medalji pa sta osvojila Filip Žak Glavnik (mlajši mladinci, borbe do 55 kg) in Simon Zajec (starejši mladinci, borbe do 69 kg).
Veterani so ponovno poskrbeli, da je v dvorani še nekajkrat zadonela slovenska himna. Že četrto leto zapored je dvakratni evropski prvak postal Ismet Ičanović (zlata kategorija, forme VI.dan in borbe do 80 kg). Ismet Ičanovič je osvojil tudi pokal za najuspešnejšega veterana, prejel nagrado za tehnične dosežke v zlati kategoriji ter si prislužil častno priznanje. Prav tako četrto leto zapored je evropski prvak v borbah postal Peter Landeker (veterani srebrna kategorija, borbe do 90 kg). Tretji mesti v formah pa sta osvojila Peter Landeker (srebrna kategorija, forme črni pas V.dan) in Muhamed Baltič (zlata kategorija, forme črni pas V.dan). Veteranska ekipa tokrat zaradi poškodbe Landekerja ni mogla braniti zlatih medalj v ekipnih formah in borbah iz preteklih let.

Vodstvo ITF Zveze za tradicionalni Taekwon-do Slovenije, ki je na prvenstvu opravljalo tudi delo članov različnih odborov evropske federacije, je nastope slovenskih tekmovalcev ocenilo za izjemno uspešne. Prvenstva so se poleg tekmovalcev, trenerjev in predsednika zveze udeležili tudi Emin Durakovič, član sodniškega odbora evropske Taekwon-do federacije, odgovoren za jugo-zahodno regijo in trije sodniki – Peter Rozoničnik, Štefan Črešnar in Miha Kos.
Slovensko reprezentanco v mesecu avgustu 2018 čaka nastop na svetovnem mladinskem in veteranskem prvenstvu, ki bo potekalo v Belorusiji, na EITF kongresu pa je bilo sklenjeno, da bo v letu 2019 evropsko prvenstvo za vse starostne kategorije potekalo v Italiji.

Vir: TAEKWON - DO & KICKBOKS KLUB SKALA VELENJE

Vir: TAEKWON - DO & KICKBOKS KLUB SKALA VELENJE Vir: TAEKWON - DO & KICKBOKS KLUB SKALA VELENJE Vir: TAEKWON - DO & KICKBOKS KLUB SKALA VELENJE