Velenjčani odlični na 30. GRAND PRIX CROATIA v Samoboru

NOVICA 21.03.2022

V nedeljo 20.3.2022 se je Karate klub Seki, za katerega tekmujejo tudi velenjčanke in velenjčani, udeležil najmočnejšega karate turnirja v tem delu Evrope - 30th GRAND PRIX v Samoboru na Hrvaškem.

Sodelovalo je 1473 tekmovalcev iz 33 različnih držav, 275 klubov, kateri so opravili 1767 nastopov.

Tekma je bila za tekmovalce iz Slovenije izbrana za izborno tekmo za bližajoče nastope reprezentantov Slovenije.

Karate klub Seki je z 2 zlatima, 1 srebrno in 2 bronastima medaljama zasedel visoko 12 mesto med udeleženimi 275 klubi in tako postal najuspešnejši karate klub iz Slovenije.

K uspehu sta izdatno pripomogli Velenjčanki :

- Lana Husić - 1. mesto v kategoriji 'kata girls 2015 and 2016'
- Andjela Miljatović – 2. mesto v kategoriji 'kata girls 2011 and 2012'

Odličen je bil tudi Enej Rizvanovič v kategoriji 'kata boys 2009 and 2010', saj je v močni mednarodni konkurenci zasedel 5. mesto, tik pod medaljami.

Posebna pohvala velja najmlajši Lani Husić, ki je na svoji prvi tekmi v tujini in drugi nasploh, v dveh suverenih nastopih pometla s konkurenco in osvojila zlato!

Čestitamo!

Vir: Karate klub SEKI