Pred velenjskimi osami zadnja evropska tekma

NOVICA 05.03.2024

Velenjčani s tekmo proti danskemu Skjernu v Rdeči dvorani, zaključujejo svojo evropsko pot. Zadnja tekma črno-rumenih v Ligi Evropa, bo na sporedu v torek, 5. marca, ob 18.45 v Rdeči dvorani.

Varovanci Zorana Jovičića so se med najboljših šestnajst ekip Lige Evropa uvrstili z drugim mestom v skupini C, kjer so moči merili s švedskim Sävehofom, špansko Cuenco in švicarskim Winterthurjem. Dve zmagi in en remi so bili dovolj za napredovanje v naslednji krog tekmovanja, v katerega so prenesli eno točko. Velenjčani nastopajo v skupini 2, skupaj s prvouvrščenim iz skupinskega dela, Sävehofom in najboljšima ekipama skupine D, RK Nexe Našice in Skjern Handbold.

Glavni del drugega najelitnejšega evropskega klubskega tekmovanja, so ose slabo odprle in morale premoč priznati danskemu prvoligašu, katerega barve brani tudi bivši igralec RK Gorenje Velenje, Senjamin Burič. Vtis so Velenjčani uspeli popravit na prvi domači tekmi, ko so z borbeno in zbrano igro remizirali s hrvaškimi Našicami. Kljub veliki želji, pa jim evropske sezone s povratno tekmo proti, zdaj že varovancem Veselina Vujovića, ni uspelo podaljšati. Z rezultatom 34:27 so bili aktualni hrvaški podprvaki boljši in so tako korak bližje četrtfinalu Lige Evropa. Velenjčani pa se bodo s tekmo proti Skjernu ta torek, poslovili od letošnje evropske sezone.

Pred domačimi navijači bodo črno-rumeni odigrali še zadnjih šestdeset evropskih minut proti močnem nasprotniku z Danske, ki trenutno zaseda šesto mesto v danski prvi ligi. Njihov najmočnejši adut je dvaindvajset letni Viktor Bergholt, ki je v tej sezoni Lige Evropa dosegel 53 zadetkov. Tri zadetke več je na velenjski strani dosegel Tilen Sokolič.

Tekma 6. kroga Lige Evropa med RK Gorenje Velenje in Skjern Handbold bo na sporedu v torek, 5 marca ob 18.45 v Rdeči dvorani. V neposrednem prenosu pa si jo boste lahko ogledali na Arenasport.

Zoran Jovičić, trener RK Gorenje Velenje
˝Pred nami je še zadnja evropska tekma proti izjemno močnem nasprotniku, ekipi Skjerna. Zadnja tekma državnega prvenstva nas je izžela, zato bo na tekmi Lige Evropa potrebna večja rotacija igralcev. Vsak v ekipi bo moral dati svojo doprinos in verjamem, da bodo fantje na igrišču pokazali svoj maksimum.˝

Jernej Drobež, rokometaš RK Gorenje Velenje
˝Po tekmi z Ribnico v državnem prvenstvu, časa za pripravo ni veliko. Začeli smo že z regeneracijo in s pripravami na nasprotnika. Želimo si popraviti vtis s prve tekme, kjer nismo bili pravi v nobenem segmentu igre. Verjamem, da bo tekma težka. Od nas se lahko pričakuje borba, saj se od Lige Evropa poslavljamo pred domačimi navijači.˝