Velenjčani drago prodali kožo na zadnji evropski tekmi

NOVICA 06.03.2024

Rokometaši Gorenja Velenja so drugič v tej sezoni morali premoč priznati danski ekipi, ki se je po šestdesetih minutah tekme veselila direktnega napredovanja v četrtfinale Lige Evropa.

Velenjske ose so v zadnjo evropsko tekmo, katero je zaradi manjše poškodbe moral izpustiti kapetan Emir Taletović, vstopile zadržano in po prvih osmih minutah zaostale za pet zadetkov (1:6). Minuta odmora, ki jo je po slabšem uvodu zahteval Zoran Jovičić je zbudila domače rokometaše. Preobrat, kateremu je v vratih botroval Matevž Skok, se je zgodil v 20. minuti tekme, ko jeTilen Sokolič zadel za prvo vodstvo črno-rumenih. Tri minute pred koncem polčasa je Enej Slatinek Jovičić zadel za najvišje vodstvo domačih (13:10), a Danci so do konca prvega dela zaostanek uspeli zmanjšati na zadetek (14:13).

Drugi polčas je bil v znamenju rokometašev v belo-zelenih dresih. Z razpoloženim vratarjem med vratnicama, hitrimi protinapadi in lahkimi zadetki so v 54. minuti povedli za osem (20:28). S tremi zadetki Malika Tatarja, so v izdihljajih tekme, Velenjčani zaostanek zmanjšali. Zadnja evropska tekma rokometašev Gorenja Velenja se je končala pri rezultatu 24:29.

Zoran Jovičić, trener RK Gorenje Velenje
˝Kljub porazu igrišče zapuščamo dvignjene glave. Uspelo se nam je uvrstiti med šestnajst najboljših ekip tega tekmovanja, kar je velik uspeh. Danes smo doživeli prvi evropski poraz v domači dvorani in menim, da smo slovenski rokomet v Evropi dobro zastopali.˝

Peter Šiško, rokometaš RK Gorenje Velenje
˝Liga Evropa je tekmovanje v katerem si želimo igrati vsi, ki ne igramo v Ligi Prvakov. Izpolnili smo naše cilje in se uvrstili med šestnajst najboljših ekip. Na tekmi proti Skjernu smo pokazali borbo in željo, vidi pa se, da je danska ekipa kakšno stopničko nad nami. Naše misli so sedaj usmerjene na nedeljski derbi in tekmo, ki nosi bistveno več kot današnja. ˝

Mathias Bendixen Madsen, trener Skjern Handbold
˝Gorenje ni igralo po svoji najboljši moči, saj jih v nedeljo čaka zelo pomembna tekma. Med igro so imeli številčne menjave, kar je nam olajšalo delo. Dobro smo začeli nato manjši padec v igri, nato pa smo tempo v drugem polčasu spet dvignili na višji nivo. Vesel sem zmage in napredovanja.˝

Senjamin Burić, rokometaš Skjern Handbold
˝Vsi so pričakovali, da bo tekma v Velenju lahka, ampak ekipa Gorenja je kljub mladosti zelo kakovostna. Prvi polčas so bili zelo izenačeni, v drugem delu smo nato pokazali drugačen pristop. Čestitam ekipi Gorenja Velenja za evropsko sezono in vso srečo na nedeljskem derbiju.˝

Velenjčani se po današnji tekmi poslavljajo od letošnje sezone Lige Evropa. Dve zmagi in en remi v skupini C, so bili dovolj, da so črno-rumeni napredovali v glavni del tekmovanja, v katerem so se pomerili še s hrvaškimi Našicami in danskim Skjernom. Po štirih odigranih tekmah, varovanci Zorana Jovičića, tekmovanje v drugem najelitnejšem evropskem klubskem tekmovanju zaključujejo kot ena izmed šestnajstih najboljših ekip.

Rokometaše Gorenja Velenja sedaj čaka boj za naslov državnega prvaka. Do konca sezone bodo ose odigrale še devet tekem Lige NLB. Prva bo na sporedu že v nedeljo, 10. marca ob 17.15, ko se bodo velenjski rokometaši na večnem derbiju pomerili z ekipo RK Celje Pivovarna Laško.

4. krog Lige Evropa, 5. marec, 18.45 (Rdeča dvorana, Velenje)
Sodnika: Sniurevicius Gytis, Grigalionis Andrius
RK GORENJE VELENJE : SKJERN HANDBOLD 24:29 (14:13)
RK GORENJE VELENJE: Skok (13 obramb), Verboten (3 obrambe), Haseljić, Pipp (3), Velić (1), Maričić (2), Drobež (1), Tatar (3), Sokolič (3), Verdinek, Šiško (3), Jezernik (1), Tajnik, Jovičić (2), Predović (1), Hriberšek (4)
SKJERN HANDBOLD: Bonde, Winkler, Bergholt V. (4), Burić, Pettersen (3), Rebelo (5), Gaudin (9), Bergholt E. (2), Mikkelsen (1), Vinther, Rasmussen R. (2), Rasmussen J. (3)
Sedemmetrovke: RK Gorenje Velenje (1/4), Skjern Handbold (1/2)

Vir: RK Gorenje