Velenjski sabljač Leo Čretnik na Memorijalu Vladimira Mažuranića v Zagrebu

NOVICA 07.03.2024

V Zagrebu se je v soboto 2.3. 2024 odvilo še eno veliko tekmovanje z mednarodno udeležbo – Memorijal Vladimira Mažuranića, Europski pokal za člane (U23) v floretu in meču.

Velenjski sabljač Leo Čretnik se je s tekmovalci iz štirinajstih različnih držav pomeril v floretu.
V skupinskih bojih je pričel zelo dobro, zabeležil je tri zmage in tri poraze. Premagal je Hrvata, Madžara in Irca. Tako se je brez težav uvrstil v eliminacijske borbe. Tam pa se je srečal z Italianskim tekmovalcem, ki ga je sprva vodil 10:4. Kasneje pa je Leo rezultat uspel izenačiti na 14:14. V izredno napetem dvoboju je Leu žal malo zmanjkalo in je z rezultatom 15:14 moral premoč priznati Italianu. Na koncu je zasedel 33.mesto, kar je zanj vsekakor lep dosežek.

Čestitke Leo!

Vir: Sabljaški klub Rudolf Cvetko Velenje