Velenjski planinci dosegli odlične rezultate na Planinski orientacijski ligi

NOVICA 21.03.2024

V soboto, 16. marca, je Planinsko društvo Vitanje organiziralo planinsko orientacijsko ligo Smrekovec 2023/2024 - POT Vitanje 2024.

Lige so se udeležili tudi člani Planinskega društva Velenje. Njihove ekipe so dosegle naslednje odlične rezultate:

• kategorija A: 2. in 3. mesto – ekipa OŠ Šalek
  • kategorija B: 2. mesto – ekipa OŠ Gustava Šiliha Velenje
  • kategorija C: 1. mesto – ekipa Puhasti oblački

Navdušujoče je videti, kako mladi vse bolj odkrivajo čare slovenskih planin in narave. Njihova udeležba na planinski orientacijski ligi Smrekovec 2023/2024 – POT Vitanje 2024 je prava potrditev ljubezni do gora in raziskovanja.

Slovenija ima resnično čudovite planinske poti, ki ponujajo raznoliko in osupljivo pokrajino, ki jo je vredno raziskati.

Te dogodke si lahko predstavljamo kot priložnost, da mladi spoznajo naravne lepote naše dežele in se hkrati učijo o spoštovanju narave ter pomenu ohranjanja našega okolja.

Vir: Planinsko društvo Velenje

Foto: Planinsko društvo Velenje Foto: Planinsko društvo Velenje