Velenjski kickbokserji odlični na Svetovnem pokalu v Italiji

NOVICA 25.03.2024

Vikend so skalci preživeli v Jesolu (Italija), kjer je potekal Svetovni pokal v Wako Kickboksu. Nastopilo je kar 1497 tekmovalcev iz 43 držav.

Velenjska Ekipa z devetimi tekmovalci in dvema trenerjema je nastopila pod okriljem Kickboxing zveza Slovenije, ki je osvojila skupno 2. mesto med vsemi ekipami!

• Tina Sušec je po suverenih zmagah nad Avstrijko, Italjanko, Španko in v finalu Hrvatico osvojila 1. mesto
  • Staša Lipnik je prav tako suvereno premagala predstavnico Španije in osvojila 1. mesto.
  • Tadeja Sušec je po zmagi nad Hrvatico in dvema predstavnicama Nemčije v finalu borbo proti Madžarki predala zaradi poškodbe in osvojila 2. mesto.
  • Lina Halilovič je suvereno premagala Italjanko nato pa v polfinalu v zadnjih sekundah izgubila proti Britanki in osvojila 3. mesto.
  • Luka Krel je po tesni borbi izgubil proti Italjanu in osvojil 3. mesto.
  • Dominik Jerovšek je po zmagi nad Nemcem tesno v zadnjih sekundah izgubil proti Hrvatu in obstal v osmini finala.
  • Thai Lihteneker Koštomaj je po dobri borbi izgubil proti Madžaru, Tomaž Sušec pa proti Italjanu. Kaja Tiara Štravs Filipančič pa v krstnem nastopu proti Španki.

Trenerja Borut Sobota in Peter Landeker sta zadovoljna z napredkom tekmovalcev.