Plavanje - Ob koncu sezone osvojili še 18 medalj

NOVICA 01.08.2016

V nedeljo, 31. 7. 2016, se je na Ravnah na Koroškem končalo zadnje letošnje državno prvenstvo v plavanju. Več kot 360 plavalcev iz 26 slovenskih klubov je štiri dni merilo svoje moči na članskem, mladinskem in kadetskem državnem prvenstvu. Med njimi je bilo 19 plavalcev Plavalnega kluba Velenje, ki so bili ponovno zelo uspešni. Skupaj so osvojili 18 medalj, in sicer: 6 zlatih, 8 srebrnih in 4 bronastih. V članski kategoriji 6 zlatih, 3 srebrne in 2 bronast, v mladinski kategoriji 1 srebrno in v kadetski kategoriji 4 srebrne in 2 bronasti medalji.

V članski konkurenci je Nastja Govejšek osvojila tri zlate (50 m in 100 m prosto ter 50 m delfin) in eno srebrno medaljo (50 m hrbtno), Nuša Erjavec dve zlati (50 m in 100 m prsno) in eno srebrno medaljo (200 m prsno) in Kristjan Meža eno zlato (50 m delfin), eno srebrno (50 m prosto) in dve bronasti medalji (100 m prosto in 100 m prsno).

V mladinski kategoriji je Luka Geršak osvojil srebrno medaljo (100 m hrbtno).

V kadetski kategoriji sta Aida Jusić (50 m in 100 m hrbtno) in Miha Sušec (50 m in 200 m hrbtno) osvojila dve srebrni medalji ter Tine Praprotnik (50 m prsno) in Nina Jakop (50 m prosto) po eno bronasto medaljo. Za Nino in Miha so bile to prve osvojene medalje na prvenstvih Slovenije.

V finale so se uvrstili še Kaja Breznik v članski konkurenci in Tamara Logar, Nika Geršak, Jaša Gradišek, Matija Pohorec, Jaša jernej Rakun Kokalj ter štafete 4 x 100 m prosto in 4 x 100 m mešano med kadeti in kadetinjami.

Na letošnjem prvenstvu so se plavalci izkazali tudi po doseženih rezultatih. Med drugim so odplavali tudi štiri klubske rekorde, in sicer: