Karate - Nik Borovnik balkanski podprvak!

NOVICA 22.05.2017

Med 19. in 21.5.2017 je v Istanbulu potekalo 22. Balkansko prvenstvo za otroke, katerega se je udeležila tudi slovenska reprezentanca.

Nik Borovnik, član Karate kluba Velenje in član državne otroške reprezentance do 14 let v karateju, je tekmoval v kategoriji dečki U11 v katah, ter v kategoriji U11 do 45kg v športnih borbah. V zelo močni konkurenci je dosegel odlično 5. mesto v katah ter vrhunsko 2. mesto v športnih borbah in s tem postal balkanski podprvak.

Odlično se je odrezala tudi Velenjčanka Ajda Golač, članica Karate kluba Seki Sv. Jernej, ki je v športnih borbah osvojila 5. mesto.

Za nastope čestitamo tudi Matevžu Poličniku, članu Karate kluba Rudar Velenje.

Vir: Karate klub Velenje, Karate zveza Slovenije

Foto: Karate klub Velenje Foto: Karate klub Velenje Foto: Seki Golač