Triatlon - Državno prvenstvo v akvatlonu

NOVICA 11.09.2017

V soboto, 9. septembra je v Brestanici potekalo državno prvenstvo v akvatlonu. Odlično so nastopili tekmovalci Triatlon kluba Velenje.

V ciciakvatlonu, kjer so morali tekmovalci in tekmovalke premagati dvakrat 250 m teka ter 50 m plavanja, se je Grega Navodnik zavihtel na tretjo stopničko.

Mlajši dečki in deklice so morali premagati dvakrat 500 m teka ter 200 m plavanja. Stopničke so bile velenjsko obarvane, saj je drugo mesto osvojila Živa Perc, Inja Klauž pa je bila tretja.

Zmagovalka med starejšimi deklicami je postala Sara Navodnik. Najhitreje je preplavala 400-metrsko razdaljo ter pretekla dvakrat po 1000 m.

Na isti razdalji so tekmovali tudi kadeti, kjer je Lan Vrčkovnik osvojil 6. mesto.

Jan Perc je med mlajšimi mladinci končal tik pod stopničkami. Pretekel je dvakrat 2500 m ter preplaval 1000 m.