Javni razpis za podelitev priznanj Stanka Bloudka za leto 2020

NOVICA 23.11.2020

Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport je na podlagi Zakona o Bloudkovih priznanjih in Pravilnika o delu Odbora za podeljevanje Bloudkovih priznanj objavilo razpis, na podlagi katerega lahko organi in organizacije na področju športa (Olimpijski komite Slovenije-Združenje športnih zvez, nacionalne in druge športne zveze, športna društva), druge organizacije ter posamezniki predlagajo kandidate za dobitnike priznanj Stanka Bloudka za leto 2020.

Odbor za podeljevanje Bloudkovih priznanj vsako leto podeli največ tri Bloudkove nagrade in deset Bloudkovih plaket. Prejemniki Bloudkovih priznanj so lahko posamezniki, športne ekipe ali organizacije.

Besedilo razpisa in prijavni obrazec najdete na povezavi.

Pisne predloge za priznanje se lahko na ministrstvo oddajo najkasneje do petka, 18. decembra 2020.

Športna zveza Velenje / Olimpijski komite - ZŠZ Slovenije

Športnik leta 2023 v MO Velenje

Ponovno bomo pod žaromete postavili vrhunske dosežke domačih športnikov in športnih delavcev ter jim podelili častne nazive. Vabljeni! Vstop je prost!