Velenjčanka Nika Vetrih prvič na tekmi za svetovni pokal

NOVICA 26.01.2021

Po sobotni zgodovinski ekipni zmagi slovenskih smučarskih skakalk, je v nedeljo ob 14. uri potekala še posamična tekma svetovnega pokala na Ljubnem. V petkovih kvalifikacijah se je udeležilo kar 80 skakalk iz 17 držav, od tega 12 slovenk.

Po zaletišču se je spustila tudi 17-letna Nika Vetrih, članica SSK Velenje, kjer si je z uspešnim nastopom priborila nedeljsko posamično tekmo. To je bil tudi premierni nastop v svetovnem pokalu Velenjčanke Nike Vetrih.

Slovenske barve so zastopale še Ema Klinec, Urša Bogataj, Nika Križnar, Špela Rogelj, Nika Vetrih, Katra Komar in Jerneja Repinc Zupančič.

Vir: Velenjcan.si