Uspešno šolsko tekmovanje v akvatlonu

NOVICA 23.05.2022

V sredo, 18. 5. 2022 je Triatlon klub Velenje ”pod streho” spravil šolsko tekmovanje v akvatlonu.

Plavalni del je potekal na bazenu Velenje, kjer so za dodatno popestritev poskrbeli s plavanjem okoli boj. Na ta način je kar nekaj otrok in mladostnikov spoznalo in občutilo sladkosti in bridkosti triatlonskega plavanja. Tekaški del je bil pester in razgiban, saj je potekal na otroškem igrišču. Z akvatlonom je uspešno opravilo 67 otrok, ki so zastopali vse štiri področne centre, ki jih je tekmovanje pokrivalo – PC Velenje, PC Celje, PC Koroška in PC Posavje.

Tekmovanje je bilo izpeljano s pomočjo Športne zveze Velenje, Triatlonske zveze Slovenije in v sodelovanju z Zavodom za šport RS Planica in je del projekta Veter v laseh, ki je projekt Športne unije Slovenije, zasnovan z namenom promocije športne dejavnosti kot zdravega in zabavnega preživljanja prostega časa in kot alternativa vsem oblikam sodobnih zasvojenosti.

S tem namenom so letošnjim tekmovanjem dodali slogan – Manj telefona = več triatlona.

Rezultate si lahko ogledate na POVEZAVI.

Čestitamo!

Akvatlon

Športnik leta 2023 v MO Velenje

Ponovno bomo pod žaromete postavili vrhunske dosežke domačih športnikov in športnih delavcev ter jim podelili častne nazive. Vabljeni! Vstop je prost!