Velenjčani zanesljivo do pomembnih točk

NOVICA 03.03.2024

Lepa rokometna kulisa v dvorani športnega centra Ribnica je pričarala vzdušje pravega derbija. Kar šestdeset velenjskih navijačev je na tekmi 18. kroga Lige NLB bodrilo aktualne državne podprvake in jim pomagalo do zmage in pomembnih dveh točk.

Rokometaši Gorenja Velenja so tekmo v Ribnici dobro odprli in v 15. minuti po zadetku Tilna Sokoliča povedli za šest (2:8). Domačini se kljub diskvalifikaciji enega izmed ključnih igralcev, Gašperja Hrastnika, niso predali. Zaostanek so v osemnajsti minuti uspeli zmanjšati na tri zadetke (7:10), a kljub temu niso mogli ujeti ritma Velenjčanov, ki ga je iz gostujočih vrat diktiral Matevž Skok. Z zadetkom v zadnjih sekundah prvega dela, je rezultat polčasa (11:17) postavilIbrahim Haseljić.

Tudi v drugem polčasu so tempo igre narekovali črno-rumeni. Ribničani so zaostanek večkrat uspeli zmanjšati, a jim preobrata ni uspelo narediti. Varovanci Zorana Jovičića so tekmo v Ribnici mirno pripeljali do konca in po šestdesetih minutah slavili z rezultatom 30:24.

Z osemnajstimi obrambami je junak tekme postal Matevž Skok. Strelsko je bil najbolj razpoložen rokometaš Gorenja Velenja, Ibrahim Haseljić, ki je dosegel osem zadetkov. Pri domačinih je bil s sedmimi zadetki najboljši strelec Žan Žagar.

Velenjčane že čez tri dni čaka nova preizkušnja. Na zadnji tekmi Lige Evropa te sezone, jim bo nasproti stal danski Skjern. Pred reprezentančnim premorom, pa bodo črno-rumeni še enkrat stopili pred domače navijače in se v nedeljo, 10. marca pomerili z večnimi rivali, ekipo RK Celje Pivovarna Laško.

Matevž Skok, rokometaš Gorenja Velenja
˝Za nami je težka tekma. Rokometaši Ribnice so nam vseh šestdeset minut nudili zelo dober in močan odpor. Celotno tekmo smo morali garati, da smo prišli do priložnosti za zadetek. Spet smo v določenih minutah popustili in dovolili domačinom, da se nam približajo. Veseli smo zmage in novih dveh točk.˝

18. krog Lige NLB, 2. marec, 20.00, Dvorana ŠC Ribnica
Sodnika: Aljoša Žibret, Miran Teršek
RK RIKO RIBNICA : RK GORENJE VELENJE 24:30 (11:17)
RK RIKO RIBNICA: Klarič, Dobaj, Pogorelec, Mihelič, Žagar, Ljevar, Pirnat, Zbačnik, Skol, Cimerman, Đekić, Knavs, Zakrajšek, Nosan, Klun, Hrastnik
RK GORENJE VELENJE: Skok (18 obramb), Taletović, Haseljić (8), Pipp (5), Velić, Maričić, Drobež (2), Tatar, Sokolič (5), Verdinek (4), Šiško (4), Jezernik, Tajnik, Jovičić (1), Predović (1), Hriberšek
Sedemmetrovke: RK Riko Ribnica (1/3), RK Gorenje Velenje (1/3)

Vir: RK Gorenje