Sabljaški klub Rudolf Cvetko odličen državnem prvenstvu

NOVICA 10.04.2024

V soboto, 6.4. in nedeljo, 7.4 je v Kamniku potekalo državno prvenstvo v sabljanju za člane, veterane ter kategorije U10, U12 in U14.

Sabljaški klub Rudolf Cvetko Velenje je zastopalo 8 sabljačev, osvojili pa so 3 medalje – eno srebrno in dve bronasti .

V kategoriji floret U14 sta se pomerila Anej Vrčkovnik in Ožbi Meža. Anej je na koncu zasedel 9. mesto, Ožbi pa 12. mesto.

Največ predstavnikov so imeli v kategoriji floret člani, kjer so sabljali Matej Gorjan, Jure Mravljak, Emanuel Planko, Gašper Grčar in Leo Čretnik. Najbolje se je odrezal Jure, ki si je s 3. mestom priboril bronasto medaljo. Matej je zasedel 5. mesto, Emanuel 7. mesto, Leo 8. mesto, Gašper pa 10. mesto.

V kategoriji floret članice je nastopila Jerneja Čretnik. S 3. mestom si je prisabljala bronasto medaljo.
Jerneja pa se je pomerila še med veterankami. V floretu je osvojila 2. mesto in prejela srebrno medaljo.

Čestitke vsem tekmovalcem.

Vir: Sabljaški klub Rudolf Cvetko Velenje