Plavanje - DP za ml. dečke in ml. deklice - 7 medalj in ekipni uspeh

NOVICA 13.02.2017

V soboto, 11. 2. in v nedeljo 12. 2. 2016, so v Kranju na prvenstvu Slovenije tekmovali mlajši dečki (rojeni 2005 in mlajši) in mlajše deklice (rojene 2006 in mlajše). Na dvodnevnem posamičnem in ekipnem državnem prvenstvu se je zbralo rekordno število 363 plavalcev iz 28 slovenskih klubov.

Plavalni klub Velenje je predstavljala številčna ekipa 13 mlajših dečkov in 5 mlajših deklic. Najmlajši velenjski plavalci so na državnem prvenstvu pokazali velik napredek. Posebno so se izkazali mlajši dečki, ki so v ekipnem vrstem redu osvojili prvo mesto. V zgodovini Plavalnega kluba Velenje se je to dogodilo šele prvič. Skupno so osvojili sedem bronastih medalj.

Najuspešnejši je bil Jure Frankovič, ki je osvojil šest bronastih medalj na 50 m, 100 m in 200 m hrbtno ter na 100 m, 200 m in 400 m prosto. Bronasto medaljo je osvojila tudi štafeta mlajših dečkov 4 x 50 m prosto. V štafeti so nastopili Jure Frankovič, Urban Krepel, Luka Ačimović in Anže Guštin. Med najboljšo osmerico so se v različnih disciplinah uvrstili še, Luka Ačimović, Dane Šibanc, Nik Ramšak Rotenhajzer, Anže Guštin in Urban Krepel ter moško ženska štafeta 4 x 50 m prosto, štafeta mlajših dečkov 4 x 50 m mešano in druga štafeta mlajših dečkov 4 x 50 m prosto.

V mlajšem letniku (rojeni 2006 in mlajši), ki so prejeli diplome je Jure Frankovič osvojil pet prvih (50 m, 100 m in 200 m hrbtno ter 100 in 200 m prosto) in eno drugo mesto (400 m prosto), Dane Šibanc tri prva (50 m prosto, 50 m delfin in 100 m mešano) in eno tretje mesto (50 m hrbtno), Val Goličnik eno prvo mesto (50 m prsno) ter Anže Guštin eno drugo (50 m prosto) in eno tretje mesto (200 m hrbtno).

V ekipnem vrstnem redu je Plavalni klub Velenje osvojil dobro 7. mesto z doseženimi 15.310 točkami (mlajše deklice so bile desete). Zmagali so plavalci Ljubljane (21.146 točk) pred Neptunom (19.961) in Ilirijo (19.675 točk). Za ekipno tekmovanje so upoštevali le rezultate nad 150 FINA točk in največ po tri plavalce na disciplino iz vsakega kluba.

Vsem plavalcem za borbenost, doseganje osebnih rekordov, trenerjema Juretu Primožiču in Vladu Stjepiću za pripravo plavalcev čestitamo.

Vir: Plavalni klub Velenje

Vir: Plavalni klub Velenje Vir: Plavalni klub Velenje