Plavanje - V Celju rekordno število medalj

NOVICA 03.04.2017

V soboto, 1. 4. 2017, je Plavalni klub Neptun iz Celja v bazenu Golovec organiziral tradicionalni 22. Velikončni miting 2017. Udeležilo se ga je 350 plavalcev iz 16 klubov Slovenije in Hrvaške. Plavalni klub Velenje je zelo uspešno predstavljalo 45 plavalcev v štirih starostnih kategorijah. Skupno so osvojili 19 prvih, 9 drugih in 14 tretjih mest. Plavalni klub Velenje je bil po številu osvojenih prvih mest najuspešnejši.

Med posamezniki so zmagali Kristjan Meža, Nuša Erjavec, Luka Geršak in Žiga Suzič v kategoriji mladincev in članov, Tamara Logar, Matija Pohorec in Aida Jusić med kadeti in Jure Frankovič med mlajšimi dečki. Med dobitnike medalj so se uvrstili še Kaja Breznik v najstarejši kategoriji, Lara Ovčar med kadetinjami, Zarja Pratnekar in Anže Perc med dečki ter Urban Krepel, Nik Ramšak Rotenhajzer, Anže Guštin in Jan Mrkonjič med mlajši dečki. Na programu tekmovanja sta bili tudi disciplini moško ženske štafete 4 x 50 m prosto. Štafete Plavalnega kluba Velenje so osvojile dve prvi in dve tretji mesti. V starejši (mladinci in člani) so zmagali Žiga Suzič, Kristjan Meža, Aida Jusić in Nina Jakop ter v mlajši štafeti (dečki in mlajši dečki) Jure Frankovič, Luka Ačimović, Neža Vollmaier in Zarja Pratnekar. V tretje uvrščenih štafetah pa so nastopili Matija Pohorec, Luka Geršak, Kaja Breznik, Nika Geršak, Dane Šibanc, Anže Guštin, Špela Dobaj in Ema Jovan.

Na tekmovanju je uspešno nastopila tudi skupina Delfinčki Plavalnega kluba Velenje. Najboljše uvrstitve so dosegli Miha Štefanič, Urban Goltnik in Uroš Petrovič

Vir: Plavalni klub Velenje