Nogomet - Zmaga Velenjčanov v gosteh

NOVICA 03.04.2017

V nedeljo, 2.4.2017, so nogometaši NK Rudar Velenje gostovali v Radomljah. Tekma se je končala z visoko zmago Velenjčanov z rezultatom 1:5.

Ključni mož tekme je bil John Mary, ki je od 17. do 21. minute dosegel zelo hiter hat-trick za vodstvo z 0:3. Najprej je mrežo zatresel z glavo, nato je kaznoval veliko napako Lea Ejupa, ki je slabo podal žogo svojemu vratarju, nato pa je bil v drugem poskusu uspešen še v gneči v kazenskem prostoru.

Za slavje Velenjčanov, ki so prekinili niz treh zaporednih porazov, sta zadela še Stjepan Babić s prostega strela in s 15 goli najboljši strelec lige Dominik Glavina. Bojan Vručina je stresel tudi vratnico.