Slovenski ITF Taekwon-do reprezentanci na evropskem prvenstvu dve srebni in bron

NOVICA 02.11.2021

V Grčiji je med 23. in 31. oktobrom 2021 potekalo XXXV. člansko, XXVI. mladinsko, XII. veteransko in X. otroško evropsko prvenstvo v Taekwondo-ju verzije ITF.

Prvenstva so se udeležili tekmovalci iz petindvajsetih evropskih držav, ki so se pomerili v posameznih in ekipnih borbah, formah, samoobrambi, testu moči in specialni tehniki.

Slovensko reprezentanco, ki je bila tokrat manjštevilčna kot pretekla leta, je sestavljalo osem tekmovalcev, med katerimi so se štirje evropskega prvenstva udeležili prvič. Pod vodstvom trenerjev Ismeta Ičanovića, Simona Jana in Uroša Ruprehta je ekipa prvenstvo zaključila z dvema srebrnima in bronasto medaljo.

Tretje mesto je med starejšimi mladinkami osvojila članica velenjskega kluba Pia Zoja Glavnik (Skala Velenje) v borbah do 52 kg. Premagala je Rusinjo in Čehinjo, izgubila proti Bolgarki in nato v borbi za tretje mesto premagala še Grkinjo.

Evropsko prvenstvo sta si ogledala tudi predsednik ITF prof. Ri Yong Son in predsednik WT Chung-Won Choe.

Slovenski rezultati XXXV. članskega, XXVI. mladinskega, XII. veteranskega in X. otroškega evropskega prvenstva:

V skupnem seštevku medalj po državah je Slovenija osvojila dvanajsto mesto.

Športnik leta 2023 v MO Velenje

Ponovno bomo pod žaromete postavili vrhunske dosežke domačih športnikov in športnih delavcev ter jim podelili častne nazive. Vabljeni! Vstop je prost!